Day Programme 2024

ProductionTimeVenue
Monday, 1 July
Babah Go Wild10:00Scholtz Hall
Hans Haas se Horlosie11:00Kunstetrust Repteater
Khanya and her Golden Dream15:00Kunstetrust Repteater
Bloedsusters17:00Kunstetrust Repteater
SEE MUUR18:00Scholtz Hall
Op die hoek van Styx en River is Nora per abuis met die dood omgeslaan19:30ATKV Wynand Mouton Theatre
Joseph Clark: Queen19:30Creative Kilowatt Kopanong Auditorium
Byster20:00kykNET Scaena Theatre
Tot die dood ons skei20:00Kunstetrust Repteater
Tuesday, 2 July
Sci-Ed Science Education Centre10:00-16:30Sci-Ed Science Education Centre at Winkie Direko Building
Kinderstories: Sterretjiekind09:30ATKV-Boeke-oase
Polymer Clay Earrings10:00-13:00EXR 6 Stage
Sci-Ed interactive exhibits10:00-16:30Sci-Ed Science Education Centre at Winkie Direko Building
Op die hoek van Styx en River is Nora per abuis met die dood omgeslaan10:00ATKV Wynand Mouton Theatre
Byster10:00kykNET Scaena Theatre
Die Avonture van Robin Hood10:00Kunstetrust Repteater
Liewe Heksie van vis10:00Creative Kilowatt Kopanong Auditorium
Babah Go Wild10:00Scholtz Hall
Utility Bag10:00-11:00EXR 5
Radiodrama-werkswinkel met Dr. Lelia Bester11:00Visual Media Hub Wooden Floor Room
Sci-Ed Science Café13:00-14:00Sci-Ed Science Education Centre at Winkie Direko Building
Mom, Dad. I'm Gay13:00Simonsvlei
Hans Haas se Horlosie13:00Kunstetrust Repteater
Erf en Elders13:30ATKV-Boeke-oase
Make Your Own Hoody14:00-18:00EXR 5
Kraal14:30kykNET-AWO
Ons Wag vir Godot15:00kykNET Scaena Theatre
Science Show15:00-16:00Sci-Ed Science Education Centre at Winkie Direko Building
Duifeling15:00ATKV-Boeke-oase
Hannes aan huis15:30kykNET Scaena Foyer
The Old Man Who Thought He Had A Dog16:00Kunstetrust Repteater
SEE MUUR16:00Scholtz Saal
Droomjagter16:30ATKV-Boeke-oase
Omhoog17:00Scholtz Hall
Hulde aan Helde: TT Cloete17:30NALN
Laatnag live17:30Simonsvlei
IASIA Confrence18:00Sci-Ed Science Education Centre at Winkie Direko Building
Karl Schoeman Gedenklesing18:00ATKV-Boeke-oase
Die stoele19:00ATKV Wynand Mouton Theatre
André Schwartz: Any Dream Will Do – My pad met Webber19:00Creative Kilowatt Kopanong Auditorium
Routrip20:00kykNET Scaena Theatre
My Fellow South Africans20:00Kunstetrust Repteater
Hoor jy die water?20:00Scholtz Hall
Boermusiek Roccostyl20:00Odeion Theatre
120:00kykNET-AWO
Wednesday, 3 July
Sci-Ed Science Education Centre10:00-16:30Sci-Ed Science Education Centre at Winkie Direko Building
Die stoele09:00ATKV Wynand Mouton Theatre
Kinderstories - Skapie-mê!09:30ATKV-Boeke-oase
Liewe Heksie van vis09:30Creative Kilowatt Kopanong Auditorium
Sci-Ed interactive Exhibits10:00-16:30Sci-Ed Science Education Centre at Winkie Direko Building
Sashiko10:00-13:00EXR 5
Vryvrees: Reguit oor rillers10:00-11:00Equitas Senate Hall
Routrip10:00kykNET Scaena Theatre
Khanya and Her Golden Dream10:00Kunstetrust Repteater
110:00kykNET-AWO
Babah Go Wild10:00Scholtz Hall
Boeremusiek RoccoStyl10:00Odeion Theatre
Ek het 'n engel gesien10:30ATKV-Boeke-oase
Die Avonture van Robin Hood12:00Kunstetrust Repteater
Sy is veilig12:00ATKV-Boeke-oase
Sci-Ed Science Café13:00-14:00Sci-Ed Science Education Centre at Winkie Direko Building
Hoor jy die water?13:00Scholtz Hall
Margaretastraat13:00Odeion Theatre
Droomwerk13:00Simonsvlei
Op die hoek van Styx en River is Nora per abuis met die dood omgeslaan13:30ATKV Wynand Mouton Theatre
Queer in Afrikaans: Verskynsels en neigings in die literatuur 13:30ATKV-Boeke-oase
Riglyne tot resensies14:00Equitas Senate Hall
Handbag Weaving14:00-17:00EXR 5
Byster14:00kykNET Scaena Theatre
André Schwartz: Any Dream Will Do – My pad met Webber14:00Creative Kilowatt Kopanong Auditorium
Voorblad14:30Simonsvlei
Hans Haas se Horlosie15:00Kunstetrust Repteater
vers & kapittel II15:00ATKV-Boeke-oase
Hannes aan Huis15:30kykNET Scaena Foyer
Livin' Leonard's Gun16:00Scholtz Hall
Vier Panados en 'n Chardonnay16:00Odeion Theatre
Ouma is op pad16:30ATKV Wynand Mouton Theatre
Oor jou dooie liggaam16:30ATKV-Boeke-oase
The Good White17:00kykNET Scaena Theatre
The Old Man Who Thought He Had A Dog17:00Kunstetrust Repteater
Science@Dinner (Afrikaans)17:15Family Math Facility at Sci-Ed
Hulde aan Helde: PG du Plessis17:30NALN
Laatnag Live17:30Simonsvlei
SEE MUUR18:00Scholtz Hall
Waansin18:00kykNET-AWO
The memories we keep are those stuck to the soles of our feet18:00Scholtz Hall
The Story of Fire18:00Site Specific
Sci-Ed Stargazing19:00Sci-Ed Science Education Centre at Winkie Direko Building
Jak de Priester - Hartkamer19:00Creative Kilowatt Kopanong Auditorium
Die waarheid oor duiwe19:00Planetarium
Madame Palinska en die Geheim van Chopin20:00ATKV Wynand Mouton Theatre
Bloedsusters20:00Kunstetrust Repteater
Die Eks-Boyfriend Uitverkoping20:00Scholtz Hall
Destination Baroque: A Backward Journey with Organ and Piano20:00Odeion Theatre
Hoerkind20:30kykNET Scaena Theatre
Stuur Groete vir die Moot20:30kykNET-AWO
Thursday, 4 July
Sci-Ed Science Education Centre10:00-16:30Sci-Ed Science Education Centre at Winkie Direko Building
Hans Haas se Horlosie09:00Kunstetrust Repteater
Kinderstories - Sterretjiekind09:30ATKV-Boeke-oase
Stuur Groete vir die Moot09:30kykNET-AWO
Die waarheid oor duiwe10:00Planetarium
Sci-Ed interactive exhibits10:00-16:30Sci-Ed Science Education Centre at Winkie Direko Building
Arm Knitting10:00-12:00EXR 5
Madame Palinska en die Geheim van Chopin10:00ATKV Wynand Mouton Theatre
Hoerkind10:00kykNET Scaena Theatre
The memories we keep are the ones stuck to the soles of our feet10:00Scholtz Hall
Destination Baroque: A Backward Journey with Organ and Piano10:00Odeion Theatre
Stories in die Wind10:30ATKV-Boeke-oase
Jak de Priester – Hartkamer11:00Creative Kilowatt Kopanong Auditorium
THOUGHT LEADERSHIP SERIES11:00kykNET-AWO
Die Avonture van Robin Hood12:00Kunstetrust Repteater
Die Eks- Boyfriend Uitverkoping12:00Scholtz Hall
Coloured: How Classification became Culture12:00ATKV-Boeke-oase
Sci-Ed Science Café13:00-14:00Sci-Ed Science Education Centre at Winkie Direko Building
Leonard Cohen vir die Afrikaanse siel13:00Odeion Theatre
Afdraai na Annabel13:00Simonsvlei
Palestine. Sights on the current state, struggles, and solutions13:30ATKV-Boeke-oase
100 jaar van physioterapie14:00Equitas Senate Hall
Hands-On Care While Cafting (Afrikaans)14:00-15:30EXR 5
Die stoele14:00ATKV Wynand Mouton Theatre
Passport to the Universe / Ruimtevorms14:00Planetarium
Sci-Ed Show at Sci-Ed15:00Sci-Ed Science Education Centre at Winkie Direko Building
Reviving Denim15:00-17:00EXR 5
Tot die dood ons skei15:00Kunstetrust Repteater
Babah Go Wild15:00Scholtz Hall
Ek en jy bestaan nie15:00ATKV-Boeke-oase
Hans gee vir Herklaas horings15:30Creative Kilowatt Kopanong Auditorium
Hannes aan Huis15:30kykNET Scaena Foyer
Audio Universe: Touring the Solar System15:30Planetarium
Polymer Clay Earrings16:00-19:00EXR 6 Stage
Weston-Farman Biplane replica at Sci-Ed16:30Sci-Ed Science Education Centre at Winkie Direko Building
Bloedsomer16:30ATKV-Boeke-oase
Emotional Harmony: Crafting Calmness17:00-19:00EXR 5
SCOTOMA17:00Scholtz Hall
Margaretastraat17:00Odeion Theatre
Waansin17:00kykNET-AWO
Veelhoek17:30kykNET Scaena Theatre
Laatnag Live17:30Simonsvlei
Hulde aan Helde: Etienne van Heerden17:30NALN
Die Tweede Ete na Pa se Dood op die Dag van Pa se Dood 'n Jaar Later17:30Kunstetrust Repteater
SEE MUUR18:00Scholtz Hall
What have you done with the garden?18:00Scholtz Hall
The Story of Fire18:00Site specific
Op die hoek van Styx en River is Nora per abuis met die dood omgeslaan18:30ATKV Wynand Mouton Theatre
Sci-Ed Stargazing19:00Sci-Ed Science Education Centre at Winkie Direko Building
Neil Sandilands19:30Creative Kilowatt Kopanong Auditorium
My Fellow South Africans20:00Kunstetrust Repteater
Livin' Leonard's Gun20:00Scholtz Hall
The Good White20:30kykNET Scaena Theatre
Tollie Parton: Hoe om oor jouself te kom20:30ATKV Wynand Mouton Theatre
Alles tot nou20:30kykNET-AWO
Vier Panados en 'n Chardonnay20:30Odeion Theatre
Friday, 5 July
Sci-Ed Science Education Centre10:00-16:30Sci-Ed Science Education Centre at Winkie Direko Building
Op die hoek van Styx en River is Nora per abuis met die dood omgeslaan09:00ATKV Wynand Mouton Theatre
The Good White09:00kykNET Scaena Theatre
Hans Haas se Horlosie09:00Kunstetrust Repteater
Lollos en die sirkus09:00Creative Kilowatt Kopanong Auditorium
Leonard Cohen vir die Afrikaanse siel09:30Odeion Theatre
Kinderstories - Skapie-mê!09:30ATKV-Boeke-oase
Make a Material Teddy Bear10:00-13:00EXR 5
Sci-Ed interactive exhibits10:00-16:30Sci-Ed Science Education Centre at Winkie Direko Building
Alles tot nou10:00kykNET-AWO
Babah Go Wild10:00Scholtz Hall
Die beweging van Bloed10:30ATKV-Boeke-oase
Marius Weyers11:30Simonsvlei
Prisoners of Jan Smuts12:00ATKV-Boeke-oase
Die Tweede Ete na Pa se Dood op die Dag van Pa se Dood 'n Jaar Later12:00Kunstetrust Repteater
Ouma is op pad12:30ATKV Wynand Mouton Theatre
Christian Nationalism and Anticommunism in Twentieth-Century South Africa13:00Simonsvlei
Sci-Ed Science Café: Sterre en Planete13:00-14:30Sci-Ed Science Education Centre at Winkie Direko Building
Hoerkind13:00kykNET Scaena Theatre
Stuur Groete vir die Moot13:00kykNET-AWO
Omhoog13:00Scholtz Hall
Daarom skryf ek13:00Odeion Theatre
Sieninge oor die standaardisering van Bruin Afrikaans13:30ATKV-Boeke-oase
Make your Own Wool Flowers.14:00-15:30EXR 5
Ted’s Space Adventure14:00Planetarium
Anné Pretorius & Zarine Roodt: Memoires van jou moeder14:30Simonsvlei
Khanya and her Golden Dream15:00Kunstetrust Repteater
Kinderlê15:00ATKV-Boeke-oase
The memories we keep are the ones stuck to the soles of our feet15:00Scholtz Hall
Hannes aan Huis15:30kykNET Scaena Foyer
Audio Universe: Touring the Solar System15:30Planetarium
Polymer Clay Earrings16:00-19:00EXR 6 Stage
Veelhoek16:00kykNET Scaena Theatre
SEE MUUR16:00Scholtz Hall
Kraal16:00kykNET-AWO
AFRIKAANS DIE TAAL VAN MY HART 216:00Odeion Theatre
Gebeente16:30ATKV-Boeke-oase
Tollie Parton: Hoe om oor jouself te kom16:30ATKV Wynand Mouton Theatre
What have you done with the garden?17:00Scholtz Hall
Science@Dinner (English)17:15Family Math Facility at Sci-Ed
Laatnag Live17:30Simonsvlei
The Old Man Who Thought He Had A Dog18:00Kunstetrust Repteater
Aankoms, afskeid en vertrek – my vriendskap met Karel Schoeman18:00ATKV-Boeke-oase
The Story of Fire18:00Site specific
Die waarheid oor duiwe18:00Planetarium
Sci-Ed Stargazing19:00Sci-Ed Science Education Centre at Winkie Direko Building
Estetika Kuiers19:00Creative Kilowatt Kopanong Auditorium
Dewald is nie okei nie19:00Scholtz Hall
Die stoele19:30ATKV Wynand Mouton Theatre
Ons Wag vir Godot19:30kykNET Scaena Theatre
120:00kykNET-AWO
Amanda Strydom- Amber/Ombré20:00Odeion
Tot die dood ons skei20:30Kunstetrust Repteater
Saturday, 6 July
Sci-Ed Science Education Centre10:00-16:30Sci-Ed Science Education Centre at Winkie Direko Building
Die Avonture van Robin Hood09:00Kunstetrust Repteater
Lollos en die sirkus09:00Creative Kilowatt Kopanong Auditorium
Marion Holm09:30ATKV Wynand Mouton Theatre
Penguin Boekresensie Prysuitdeling09:30ATKV-Boeke-oase
Amanda Strydom- Amber/Ombré09:30Odeion Theatre
Polymer Clay Earrings10:00-13:00EXR 6 Stage
Sci-Ed interactive exhibits10:00-16:30Sci-Ed Science Education Centre at Winkie Direko Building
Ons Wag vir Godot10:00kykNET Scaena Theatre
Kraal10:00kykNET-AWO
Babah Go Wild10:00Scholtz Hall
Anton Rupert10:30ATKV-Boeke-oase
Hands-On Care While Crafting(English)11:00-12:30EXR 5
Max Goes to the Moon11:00Planetarium
Prisoners of Jan Smuts12:00ATKV-Boeke-oase
Hans Haas se Horlosie12:00Kunstetrust Repteater
Hans gee vir Herklaas horings12:00Creative Kilowatt Kopanong Auditorium
SCOTOMA12:00Scholtz Hall
Sci-Ed Science Café13:00-14:00Sci-Ed Science Education Centre at Winkie Direko Building
Op die hoek van Styx en River is Nora per abuis met die dood omgeslaan13:00ATKV Wynand Mouton Theatre
Veelhoek13:00kykNET Scaena Theatre
What have you done with the garden?13:30Scholtz Hall
Wat verkies jy? ‘n Refleksie op die 2024-verkiesing13:30ATKV-Boeke-oase
Vier Panados en 'n Chardonnay13:30Odeion Theatre
Ligte, Kamera, Lees - Nuwe boeke oor film14:30Simonsvlei
Bloedsusters15:00Kunstetrust Repteater
Dewald is nie okei nie15:00Scholtz Hall
Hannes aan Huis15:30kykNET Scaena Foyer
Byster16:00kykNET Scaena Theatre
Waansin16:00kykNET-AWO
SEE MUUR16:00Scholtz Hall
Drie van die bestes16:00Creative Kilowatt Kopanong Auditorium
Ouma is op pad16:30ATKV Wynand Mouton Theatre
The memories we keep are the ones stuck to the soles of our feet17:00Scholtz Hall
Daarom skryf ek17:00Odeion Theatre
Sending na Mars17:00Planetarium
Laatnag Live17:30Simonsvlei
My Fellow South Africans18:00Kunstetrust Repteater
The Story of Fire18:00Site specific
Mission to Mars19:00Planetarium
Alles tot nou19:00kykNET-AWO
Marion Holm19:30ATKV Wynand Mouton Theatre
Routrip20:00kykNET Scaena Theatre
Navi Redd20:00Creative Kilowatt Kopanong Auditorium
Omhoog20:00Scholtz Hall
AFRIKAANS DIE TAAL VAN MY HART 220:00Odeion Theatre
Die Tweede Ete na Pa se Dood op die Dag van Pa se Dood 'n Jaar Later20:30Kunstetrust Repteater
Sunday, 7 July
Op die hoek van Styx en River is Nora per abuis met die dood omgeslaan10:00ATKV Wynand Mouton Theatre